דיקור סיני

דיקור סיני

רפואה סינית – אז והיום

הרפואה הסינית היא רפואה עתיקה הקיימת מעל ל 2000 שנים, אך היא ממשיכה להתפתח ולהתחדש גם כיום ואינה שוקטת על שמריה.

בראש ובראשונה היא מתייחסת לאדם באופן הוליסטי, כמכלול מערכות הגוף, המקיימות ביניהן יחסי גומלין ואינטראקציה תמידית.

בין האיברים בגוף זורמת אנרגית החיים (המכונה צ’י) לאורך מסלולים הנקראים "מרידיאנים". אנרגיה זו מקשרת בין חלקיו ואיבריו השונים של הגוף.
הצ"י מקיים ומזין את הגוף, שומר על וויסות החום/טמפרטורה וגורם לדם לזרום בחופשיות.
הפרה או חסימה של זרימת הצ’י גורמת למחלות שונות או לכאבים.

הטיפול ברפואה הסינית מתייחס לכל הגורמים הפיזיים והנפשיים כאחד ורואה את הבעיה הבריאותית, הן ברמת המאקרו והן ברמת המיקרו, על מנת להגיע לתוצאות מדויקות, מהירות ואפקטיביות.

כמטפל ברפואה הסינית אני משלב בעבודתי טכנולוגיות מערביות וטכניקות מתקדמות ובכך מעניק למטופלי את  השילוב הנדיר והייחודי של יתרונות הטיפול המסורתי והמודרני יחדיו.

ישנן מגוון טכניקות טיפול ברפואה הסינית, כאשר הדיקור מהווה את חוד החנית שלה.

דיקור –זאת הנקודה

דיקור סיני(בשמו הלועזי אקופונקטורה) מעודד תנועה של צ’י בגופנו, ומטרתו לאפשר את החזרת האיזון באזורים ובאיברים בהם קיימת חסימה. בשיטה זו ניתן, למעשה, לטפל בהצלחה, הן בשורש המחלה והן בסימפטומים הנלווים לה.

איך מתבצע הטיפול?

בשלב הראשון אני מבצע אבחון מעמיק ויסודי המבוסס על תשאול רפואי מקיף, בחינת היסטורית המטופל, בדיקת דופק, לשון, תנועה ועוד. לאחר האבחון, אני בונה יחד עם המטופל אסטרטגיה טיפולית המבוססת על דיקור סיני ו/או שיטת נוספות, כגון תזונה וצמחי מרפא.

הדיקור נעשה על ידי מחטים דקות וסטריליות המוחדרות לנקודות הרלוונטיות לאורך המרידיאינים, במטרה "לשחרר" את החסימה האנרגטית ולעזור לגוף להביא את עצמו לריפוי מלא וטבעי.

משך הטיפול משתנה בהתאם לסוג הבעיה ולמטופל, אך לרוב, הקלה משמעותית בסימפטומים מורגשת מייד לאחר הטיפולים הראשונים.

דיקור – האם זה כואב?

כאמור, הדיקור הסיני נעשה על ידי מחטים דקות, ולכן במרבית המקרים לא קיימת תחושת כאב או לחילופין, מורגש כאב מזערי ועמום בלבד (שנוטה לחלוף תור זמן קצר).

דיקור – למה כדאי לנסות?

מחקרים רבים שבוצעו בתחום הוכיחו כי דיקור סיני הינו טיפול פרודוקטיבי למגוון רחב של בעיות בריאותיות וביניהן –  בעיות אורתופדיות, אלרגיות, הפרעות עיכול, בעיות נשימה, בעיות פריון, הפגת כאבים, חרדות ומתחים נפשיים ועוד.
עצם העובדה שהטיפול בדיקור סיני הינו מצד אחד ממוקד ונקודתי לאזור הכאב/חסימה ומצד שני, כולל גם התייחסות עמוקה ליתר מערכות הגוף, היא שמאפשרת ריפוי שלם ואמיתי.

אחד היתרונות הבולטים בדיקור סיני נעוץ בעובדה שהוא טבעי ואינו כרוך בשימוש בחומרים כימיים ולכן אין לו תופעות לוואי. לעיתים קרובות הדיקור מסייע (“על הדרך”) בטיפול בסימפטומים נוספים שלא הייתה כוונה לטפל בהם מלכתחילה וזאת הודות להחזרת האיזון ההרמוני לגוף.

דוגמא- אישה בגיל 37 הגיעה אלי לקליניקה,  עקב בעיות הקשורות לתסמונת קדם וסתית: נפיחות באזור הבטן, כאבי בטן/גב, כאבי ראש ותנודות במצבי רוח.
לאחר אבחון מעמיק שכלל בדיקת דופק ולשון, התגלו תסמינים של חסימת אנרגיה בכבד וכן, אנרגיה מועטה בטחול. כבר לאחר הטיפול הראשון שכלל דיקור סיני, המטופלת דיווחה על הקלה משמעותית בתסמינים ולאחר 6 טיפולי דיקור נוספים, בשילוב עם פורמולת צמחים סינית, התסמינים כבר נעלמו כליל.

יש לך שאלות נוספות?

צור קשר ואחזור אליך בהקדם

קצת עלי

שמי אייל ליבנה ואני מומחה לרפואה סינית ולרפואה יפנית, ובעל ניסיון טיפולי של מעל 15 שנים.

המשיכה שלי לפילוסופיית המזרח מגיל צעיר, כמו גם התשוקה העזה לעזור לזולת, הובילו אותי לבחור במקצוע טיפולי הוליסטי, המשלב את החיבור בין הגוף לנפש ובין פרקטיקות טיפוליות מתקדמות, המאפשרות ראייה כוללת ויסודית של גוף האדם ותפקודיו השונים.

סוגי הטיפולים

מהבלוג

נא לבדוק את החיבור לרשת

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support