דיקור יפני

דיקור יפני

רפואה יפנית – שילוב של טיפול מסורתי ומודרני

הרפואה היפנית התפתחה מהרפואה הסינית המסורתית והיא נשענת על עקרונות הטיפול שלה. במהלך השנים החלו המטפלים ביפן להתאים את שיטות הטיפול לרוח התקופה ושילבו בה טכניקות וחידושים מהרפואה המודרנית והמערבית. כך נולדו שיטות טיפול ייחודיות, כדוגמת דיקור יפני, המשלבות את היתרונות של מזרח ומערב.

מהי שיטת האבחון?

בדומה לרפואה הסינית גם הרפואה היפנית מתבססת על אנרגיית החיים והנחת היסוד שלה היא שכל בעיה רפואית מעידה על חסימה אנרגטית.

שיטת האבחון מתבססת על מציאת אזורי הרפלקס הכואבים והבעייתיים בגוף, הגורמים להפרת האיזון.
המטפלים היפנים רואים את הבטן (ובעיקר את אזור הטבור) כמרכז האנרגטי של הגוף ולכן אבחון הבעיה הרפואית יתמקד שם.
מטרת הטיפול הינה להפחית את הרגישות באזורי הרפלקס השונים. בדרך זו יש למטפל אינדיקציה בזמן אמת למידת האפקטיביות של הטיפול. כך לדוגמה, אם רפלקס מסוים אינו משתחרר, מוציא המטפל את המחטים ומשנה את מיקומן.

דיקור יפני – מהו סוד הצלחתו?

הרפואה היפנית (בדומה לרפואה הסינית) מתייחסת לשורש הבעיה ולא רק לסימפטומים הנלווים  לה, אך הייחוד שלה טמון בעובדה שהיא משלבת את העקרונות החשובים של הרפואה המסורתית עם החידושים והטכנולוגיה המתפתחת (מכשור חשמלי, כבלי דיודה ועוד), שהרפואה המערבית מציעה.

על פי הרפואה היפנית, אנרגיית החיים זורמת במרידיאנים ברמה מאוד שטחית ולכן גם הדיקור בשיטה זו, הוא שטחי ואינו עמוק (מגיע בדרך כלל עד לעומק של מספר מ"מ). בדיקור יפני נעשה שימוש במחטים דקות ועדינות יותר מאלו המקובלות ברפואה הסינית המסורתית. מרבית המטופלים אינם מרגישים כלל את המחט.

הטיפול בדיקור יפני מתחלק, בדרך כלל, לשני חלקים, טיפול מקומי, המתייחס באופן ישיר להקלת התסמינים וטיפול שורשי, המתייחס למקור הבעיה ולהחזרת האיזון האנרגטי בגוף.

הטיפול בדיקור יפני הינו מהיר יותר ואת ההקלה בסימפטומים הנלווים מרגישים באופן מיידי.

כמטפל ברפואה סינית ויפנית, אני רואה איך שיטות הטיפול בשתיהן משלימות אחת את השנייה באופן הרמוני ופרודוקטיבי. שימוש בהן מהווה פתרון ממוקד למגוון רחב של בעיות רפואיות – בעיקר כאלו, שלרפואה הקונבנציונאלית קשה להתמודד עמן. שיטת הטיפול הנבחרת או שילוב שלהן משתנה ונקבע בהתאם לבעיה הרפואית של המטופל ולצרכיו האינדיבידואליים.

רוצים לשמוע עוד?

מוזמנים להתקשר

קצת עלי

שמי אייל ליבנה ואני מומחה לרפואה סינית ולרפואה יפנית, ובעל ניסיון טיפולי של מעל 15 שנים.

המשיכה שלי לפילוסופיית המזרח מגיל צעיר, כמו גם התשוקה העזה לעזור לזולת, הובילו אותי לבחור במקצוע טיפולי הוליסטי, המשלב את החיבור בין הגוף לנפש ובין פרקטיקות טיפוליות מתקדמות, המאפשרות ראייה כוללת ויסודית של גוף האדם ותפקודיו השונים.

סוגי הטיפולים

מהבלוג

נא לבדוק את החיבור לרשת

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support